windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Artukuły
TURBINY WIATROWE
 

Turbina Air Breeze

Data: 2009-06-06
W przypadku zainteresowania ofertą cenową na daną turbinę wiatrową prosimy o przesłanie e-maila z zapytaniem na adres:
Łukasz Rembowski
e-mail: redakcja@windpower.com.pl


Air Breeze to najnowsza turbina serii Air o mocy 200W. Jest cichsza, bardziej wydajna i produkuje więcej energii przy niskich prędkościach wiatru niż inne turbiny tej klasy. Jest najpopularniejszą małą turbiną wiatrową na świecie, dotychczas sprzedano ponad 100 tysięcy sztuk w 120 krajach.


Dzięki Air Breeze możesz produkować tanią energię elektryczną tam, gdzie jej potrzebujesz. Nie jest już problemem zasilanie domków położonych daleko od sieci elektroenergetycznej (domki letniskowe, działki), stacji telekomunikacyjnych, oświetlenia alejek, dróg dojazdowych, parkingów, przydrożnych reklam i wszystkich miejsc, gdzie potrzebna jest energia elektryczna, a brak sieci. Air Breeze świetnie nadaje się do współpracy z panelami fotowoltaicznymi, taki system zapewnia dostępność energii elektrycznej przez cały rok.

Przy zamianie energii kinetycznej wiatru na energię elektryczną nie powstają żadne zanieczyszczenia, nie są spalane paliwa kopalne, szkodliwe związki chemiczne nie są emitowane do atmosfery – jednym słowem, Ziemia nie jest zanieczyszczana.

Zaletą i cechą, która wyróżnia Air Breeze spośród innych małych turbin wiatrowych jest wysoka produkcja energii elektrycznej przy niskich prędkościach wiatru. Turbina produkuje energię już przy wietrze o prędkości 2,70 m/s. Twój Air Breeze bez problemu zasili oświetlenie budynku, ogrodu czy podjazdu, przenośny radiomagnetofon, laptopa, a nawet pralkę czy lodówkę (patrz schemat poniżej).

Wykorzystanie energii wiatru o niewielkiej prędkości jest możliwe dzięki zoptymalizowanej konstrukcji Air Breeze, m. in. zastosowaniu bezszczotkowego generatora z magnesami neodymowymi i łopat o nowoczesnym profilu. Łopaty produkowane są poprzez wtryskiwanie kompozytu do formy, taka metoda zapewnia najwyższą jakość wykonania każdej łopaty oraz pełną powtarzalność produkcji. Dzięki temu każda turbina jest najwyższej jakości.Jak możesz wykorzystać Air Breeze:

* Zasilanie altan, działek rekreacyjnych, przyczep kempingowych i innych niewielkich odbiorników
* Zasilanie domków dla turystów, m.in. w lasach, nad rzekami, jeziorami, w górach i innych miejscach wypoczynku
* Zasilanie oświetlenia ogrodu, podjazdów, dróg dojazdowych, alejek
* Zasilanie oświetlenia reklam, znaków, tablic informacyjnych, aktywnych billboardów
* Zasilanie stacji telekomunikacyjnych, masztów przekaźnikowych itp.
* Zasilanie jachtów (wersja Marine)

Jak to działa? 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane