windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Artukuły
TURBINY WIATROWE
 

Turbina AC 1002 HM

Data: 2009-06-06
W przypadku zainteresowania ofertą cenową na daną turbinę wiatrową prosimy o przesłanie e-maila z zapytaniem na adres:
Łukasz Rembowski
e-mail: redakcja@windpower.com.pl
AC 1002 Heating Mill to model opracowany z myślą o ogrzewaniu ciepłej wody użytkowej. Energia wyprodukowana przez turbinę trafia do grzałki, która ogrzewa wodę.

Turbina posiada dołączony w zestawie kontroler sterujący pracą zestawu oraz grzałkę do wody o mocy 1600 W lub 2400 W. Moc grzałki dobierana jest w zależności od warunków wietrznych. Grzałka o mocy 2400 W stosowana jest w lokalizacjach o dobrej i bardzo dobrej wietrzności. W pozostałych przypadkach zaleca się grzałkę o mocy 1600 W.

Charakterystyka:
* moc nom. 1000 W
* dołączona grzałka o mocy 1600 W lub 2400 W
* start już przy 3 m/s
* moc nominalna już przy 9 m/s
* generator synchroniczny, stałowzbudny, trójfazowy
* dołączony kontroler
* łopaty z włókna szklanego laminowanego żywicą epoksydową (konstrukcja przystosowana do wykorzystywania energii kinetycznej wiatrów o małych prędkościach)
* długa żywotność
* wysoka odporność na wyładowania atmosferyczne
* cicha praca

Grzałka posiada gwint, który umożliwia zamontowanie jej w istniejącym zbiorniku ciepłej wody użytkowej. Większość zbiorników posiada przygotowane odpowiednie gwinty do podłączenia dodatkowej grzałki elektrycznej. Grzałkę AC należy wkręcić w odpowiednie miejsce w zbiorniku i podłączyć do turbiny wiatrowej poprzez dołączony kontroler.

W ciągu roku wietrzność zmienia się. Najwyższa jest w miesiącach jesiennych i zimowych i wtedy AC 1002 Heating Mill najbardziej efektywnie ogrzewa wodę. Z tego względu korzystne jest podłączenie AC 1002 HM do centralnego systemu ogrzewania. Największe zapotrzebowanie na ciepło jest zimą i właśnie wtedy turbina AC 1002 HM produkuje najwięcej energii Latem, kiedy trzeba ogrzewać tylko wodę użytkową wietrzność i produkcja energii są mniejsze.

Moc turbiny AC 1002 HM w zależności od prędkości wiatruKorzystnym rozwiązaniem jest podłączenie AC 1002 HM do centralnego systemu ogrzewania. System jest w stanie odebrać więcej energii niż zbiornik na ciepłą wodę użytkową, dlatego w przypadku bardzo dobrych warunków wietrznych cała wyprodukowana energia będzie na bieżąco odbierana.

W przypadku, gdy turbina podłączona jest do niewielkiego zbiornika, może się okazać, że woda jest już wystarczająco nagrzana i więcej energii nie jest potrzebne. Wtedy energia produkowana przez turbinę nie jest wykorzystywana. Powoduje to niepotrzebne straty i obniża sprawność systemu.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane