windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Artukuły
TARGI
 

I KARKONOSKA AKADEMIA ENERGII, 8-9 GRUDNIA 2009 - JELENIA GÓRA

Data: 2009-10-10
Inwestycje w odnawialne źródła energii w Polsce – perspektywy i bariery


Wzrost zapotrzebowania na energię, rosnące ceny surowców oraz brak stabilności dostaw energii czy obawy związane z ociepleniem klimatu spowodowały, że inwestycje w odnawialne źródła energii stają się coraz bardziej atrakcyjne. Kwestie zmiany klimatu i bezpieczeństwa dostaw energii stały się również głównymi czynnikami kształtującymi nową politykę energetyczną dla Europy przygotowaną przez Komisję Europejską.

Ramowe dyrektywy UE dotyczące promocji energii ze źródeł odnawialnych (w tym pakiet ekoenergetyczny "3 x 20%") to spore wyzwanie dla Polski. I Karkonoska Akademia Energii nie tylko postara się ocenić czy Polska jest w stanie jemu sprostać, ale również podejmie próbę oceny ogólnego stanu inwestycji w OZE i przedstawi perspektywy rozwoju oraz bariery administracyjno-legislacyjne na jakie najczęściej trafiają inwestorzy. Uczestnicy konferencji dowiedzą się też na ile opłacalną technologią odnawialną jest dziś energetyka wiatrowa oraz na jakie wsparcie może liczyć przemysł energetyki odnawialnej i jego odbiorcy końcowi oraz władze samorządowe.

Podczas I Akademii Energii zaprezentowana zostanie również analiza uwarunkowań wizerunkowych i komunikacyjnych związanych ze wzrostem znaczenia energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych oraz postaw Polaków wobec energii odnawialnej, przeprowadzona przez On Board PR (www.onboard.pl) i agencję badawczą PBS DGA (www.pbsdga.pl).

Oprócz próby odpowiedzi na liczne pytania związane z kwestią OZE w Polsce, I. Karkonoska Akademia Energii to również znakomita okazja do nawiązania kontaktów. Skierowana jest ona przede wszystkim do władz samorządowych zainteresowanych inwestycjami w OZE, krajowych i zagranicznych inwestorów oraz dostawców i producentów urządzeń. Jednym z głównych punktów programu Akademii będą prezentacje przygotowane przez ekspertów z Danii, Szwecji i Niemiec mówiące o tym jak te kraje poradziły sobie z problemami związanymi z OZE i przedstawiające rozwiązania, które mogą stanowić przykład dla przemysłu energetycznego w Polsce i dla polskich regionów. Na koniec pierwszego dnia Akademii będzie miała miejsce VIP Gala, która będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń w mniej formalnej atmosferze.


Patronat nad Akademią objęło: Ministerstwo Środowiska, Krajowa Agencja Poszanowania Energii, Związek Miast Polskich, Agenda 21, a medialnie wydarzenie wspiera telewizja TVN.
I Karkonoska Akademia Energii odbędzie się w Pałacu Wojanów, jednym z najbardziej atrakcyjnych centrów konferencyjnch w Polsce. Ten barokowy pałac, który jest jednym z najstarszych tego typu miejsc w regionie, przez lata służył wielu różnym celom, a po remoncie w 2007 roku stanowi luksusowy kompleks konferencyjno-wypoczynkowy.
Do zobaczenia na najbardziej energetycznej konferencji w Polsce!

Dodatkowe informacje: office@bluevine.pl

Patronatu Medialnego udzielili: 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane