windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Aktualności
 

15 czerwca - Światowy Dzień Wiatru

Data: 2009-05-18, Źródło: PSEW
Europejski Dzień Wiatru w 2009 roku będzie świętowany globalnie. 15 czerwca na pięciu kontynentach odbędą się imprezy, konferencje, wydarzenia i konkursy promujące to czyste, niewyczerpane źródło energii.

Celem Dnia Wiatru, jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie potencjału wiatru jako źródła czystej i niewyczerpalnej energii, a także szerzenie wiedzy na temat korzyści jakie niesie ze sobą wykorzystanie elektrowni wiatrowych.

W tym roku obchody Dnia Wiatru koordynowane są przez Europejskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (EWEA) wraz z Global Wind Energy Council (GWEC).

W trakcie tegorocznych obchodów zorganizowanych zostanie tysiące wydarzeń w ponad 25 krajach na całym świecie. Otwarte dni na farmach wiatrowych, eventy, konferencje, konkursy malarskie, prezentacje samochodów napędzanych wiatrem to niektóre z szeregu działań. W ramach obchodów Globalnego Dnia Wiatru, wspólnie z firmami Fotki oraz Samsung przy wsparciu National Geographic, zorganizowany został także konkurs fotograficzny, na który nadesłano zdjęcia pokazujące w oryginalny sposób technologię jaką jest energetyka wiatrowa. Na witrynie internetowej, www.globalwinddday.org można obejrzeć zdjęcia nadesłane na konkurs. Ponadto, strona ta dostarcza informacji o kampanii oraz sieci stowarzyszeń branżowych oraz firmach organizujących dostępne publicznie imprezy w dniu 15 czerwca.

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej koordynuje działania związane z Dniem Wiatru
w Polsce. Dnia 15 czerwca 2009r, w Szczecinie zaplanowano konferencję prasową z udziałem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska, Pana Stanisława Gawłowskiego, której tematem przewodnim będzie Globalny Dzień Wiatru i jego znaczenie w podnoszeniu świadomości i akceptacji społecznej w zakresie energetyki wiatrowej.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane