windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Aktualności
 

Renovatio Power Polska zbuduje w Polsce 200 MW mocy do 2015 r.

Data: 2010-03-08
Renovatio Power Polska informuje, że do 2015 r. ma zamiar zbudować w Polsce farmy wiatrowe o łącznej mocy 200 MW. W 2009 roku spółka ustaliła ten cel po przeprowadzeniu szczegółowej analizy rynku.

Renovatio Power Polska przewiduje w swoim budżecie ponad 250 mln EUR na inwestycje w dziedzinie energii wiatrowej na polskim rynku. Finansowanie projektów będzie pochodziło ze Śródków własnych spółki oraz od instytucji finansowych aktywnie inwestujących w dziedzinę energetyki odnawialnej. Instytucje te potwierdziły chęć współpracy przy realizacji projektów firmy.

W ciągu pierwszego roku obecności na polskim rynku spółka rozpoczęła przygotowania do realizacji projektów o łącznej mocy 100 MW, a w ciągu kolejnych trzech lat przygotowane zostaną kolejne na 400 MW.

“Nasz model rozwoju działalności w Polsce jest bezpośrednio wzorowany na naszej udanej działalności na rynkach innych krajów europejskich, czego najlepszym przykładem jest Rumunia. Działając poprzez swój lokalny podmiot zależny, Grupa Renovatio pracuje nad realizacją projektów na 800 MW z EDP Renovaveis (trzecim co do wielkości producentem energii wiatrowej w Europie), z czego w trakcie budowy jest 228 MW", powiedział Michał Moczkowski, Członek Zarządu Renovatio Power Polska. Moczkowski zapewnia, że farmy wiatrowe zostaną uruchomione do końca 2010 r.

Metody, którymi posługiwała się spółka w swojej dotychczasowej działalności na polskim rynku i które będzie kontynuować, by osiągnąć swoje cele ustalone na 2015 r. obejmują: budowa od podstaw (greenfield) oraz zakup projektów wiatrowych na rożnych etapach zaawansowania.

Michał Moczkowski wyjaśnia: ‘’Projekty typu greenfield to świetna metoda inwestycyjna, pozwalająca na kontrolowanie wszystkich etapów projektu oraz ich starannej i terminowej realizacji. "Ponadto kupujemy projekty będące na różnych etapach zaawansowania. Renovatio Power Polska potrafi zapewnić know-how, doświadczenie i środki finansowe niezbędne do pełnej realizacji projektów. Z tego względu możemy być wartościowym partnerem biznesowym dla mniejszych developerów – w szczególności teraz, gdy od 11 marca 2010 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy prawa energetycznego, która utrudni projekty inwestycyjne w tej dziedzinie i podniesie ich koszty"

***


O spółce Renovatio Power Polska
Renovatio Power Polska Sp. z o.o. jest podmiotem zależnym Grupy Renovatio, działającym na polskim rynku od początku 2009 r. Działalność spółki oparta jest na modelu, który sprawdził się już na innych rynkach europejskich, a jej celem jest realizacja szeregu projektów wytwarzania energii wiatrowej w Polsce. Zajmujemy się przede wszystkim skutecznym i odpowiedzialnym rozwojem projektów w dziedzinie energii wiatrowej od zera do ich uruchomienia.

Grupa Renovatio
Grupa Renovatio to międzynarodowa grupa spółek działających w branży odnawialnej energii wiatrowej i słonecznej. Siedziba Spółki znajduje się na Cyprze. Posiada ona oddziały we Włoszech, Polsce, Rumunii, Bułgarii oraz udziały w USA, na Malcie i na Bahamach. Kieruje nią międzynarodowy Zarząd, posiadający duże doświadczenie w dziedzinie energii odnawialnej oraz ogromną wiedzę z zakresu konsultingu, zarządzania, rozwoju działalności, marketingu i finansów.
Nasza działalność obejmuje: realizację projektów energii odnawialnych, handel energią, produkcję i sprzedaż paneli słonecznych oraz prowadzenie parków wiatrowych i słonecznych.
Jednak podstawowa działalność Grupy Renovatio polega na realizacji projektów energii wiatrowej. Jako pierwsi rozpoczęliśmy działalność na tym polu w Rumunii i we współpracy z EDP Renovaveis, trzecim co do wielkości europejskim producentem energii wiatrowej, udało nam się zrealizować cztery projekty typu onshore, wytwarzające łącznie 228 MW. Plany na przyszłość Grupy Renovatio to zajęcie pozycji głównego operatora farm wiatrowych w Rumunii, Polsce, USA i na Bahamach oraz parków słonecznych w Rumunii, Bułgarii, we Włoszech i na Malcie.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane