windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Aktualności
 

Zaawansowana technologia turbin wiatrowych GE wybrana do nowych projektów w Rumunii

Data: 2011-01-18, Źródło: GE
W celu wspierania dążeń Rumunii do zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych, firma GE (NYSE:GE) łączy siły z deweloperem farm wiatrowych, firmą Monsson Alma. Dzięki nawiązanej współpracy powstaną w Rumunii dwa nowe projekty, których łączna moc wyniesie 35 megawatów.

GE dostarczy 10 turbin wiatrowych o mocy 2,5 megawata każda oraz zapewni dziesięcioletnie wsparcie dla projektu Silistea 1, którego właścicielem jest firma SC Romconstruct Top SRL. GE zapewni także cztery turbiny o mocy 2,5 megawata oraz pięcioletnie wsparcie dla projektu Mireasa 2, którego właścicielem jest firma SC Eco Power Wind SRL.

Rozwój farm wiatrowych to dla Rumunii podstawa działań mających na celu osiągnięcie wymaganych przez Unię Europejską założeń dotyczących energii odnawialnej. Celem jest uzyskanie do roku 2020 produkcji energii ze źródeł odnawialnych na poziomie 24%. Rumunia niedawno rozszerzyła zapisy prawne dotyczące energii odnawialnej, przedłużając ważność certyfikatów przyznanych projektom w tej dziedzinie z roku 2015 do roku 2017. Zwiększono także zachęty finansowe dla producentów energii ze źródeł odnawialnych.
"Dzięki postępowej legislacji, rząd tworzy jedno z najbardziej przyjaznych w Europie miejsc dla producentów energii odnawialnej i zachęca do tworzenia nowych inwestycji w zakresie energii wiatrowej", powiedział Andrei Muntmark, dyrektor handlowy Monsson Alma. "Cieszymy się z ponownej współpracy z GE".

Obydwa projekty zlokalizowane są około 20 km od farmy wiatrowej Fantanele, która również jest oparta na technologii turbin wiatrowych GE o mocy 2,5 megawata. Po ukończeniu projektu, będzie to największa farma wiatrowa w Europie. Firma Monsson Alma była pierwotnym autorem projektu Fantanele, zanim został on przejęty przez CEZ Romania.

"GE bardzo cieszy wsparcie działań związanych z pozyskiwaniem energii odnawialnej ze strony rządu rumuńskiego", powiedział Victor Abate, wiceprezes ds. energii odnawialnej GE Power&Water. "Rozwój produkcji energii wiatrowej zwiększy bezpieczeństwo energetyczne kraju oraz jego niezależność w tym zakresie. Ponadto, nowe inwestycje zmniejszą poziom zanieczyszczeń, a także pozwolą na zwiększenie zatrudnienia w sektorze związanym z ekologią".
Turbina GE 2.5 to najbardziej zaawansowany produkt GE Energy z zakresu technologii wiatrowych, zapewniający najwyższą wydajność, niezawodność i maksymalną integrację z siecią elektroenergetyczną. Została opracowana tak, aby przynosić możliwie najlepsze wyniki produkcyjne w swojej klasie. Stworzona została na bazie wyjątkowo udanego modelu GE o mocy 1,5 megawata, najczęściej instalowanej na świecie turbiny wiatrowej – do dziś zainstalowano ponad 14500 sztuk tego modelu.

O GE Energy
GE Energy (www.ge.com/energy) jest jednym z największych na świecie dostawców technologii i sprzętu
do produkcji energii elektrycznej. Przychody firmy w 2008 wyniosły 29,3 mld USD. GE Energy działa we wszystkich obszarach branży energetycznej, włączając w to wykorzystanie węgla, ropy, gazu naturalnego i energii nuklearnej, zasobów odnawialnych, takich jak woda, wiatr, słońce i biogazy, a także innych paliw alternatywnych. Wiele produktów GE Energy posiada certyfikaty ecomagination, czyli spełnia wymogi korporacyjnej inicjatywy GE o nazwie ecomagination. Celem inicjatywy jest wprowadzanie
na rynek nowych technologii, dzięki którym klienci firmy będą mogli sprostać coraz większym wymogom ochrony środowiska.

O GE
GE to firma kierująca się hasłem Imagination at Work, prowadząca zróżnicowaną działalność na rynkach technologii, mediów i usług finansowych, utworzona, aby sprostać najważniejszym światowym potrzebom. Obsługuje klientów w ponad 100 krajach i zatrudnia ponad 300 tys. osób na całym świecie, oferując produkty i usługi tak różnorodne jak silniki lotnicze, urządzenia do produkcji energii, technologie uzdatniania wody, zabezpieczenia, obrazowanie medyczne, usługi finansowe dla klientów indywidualnych
i przedsiębiorstw. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy, pod adresem www.ge.com.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane