windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Artukuły
TURBINY WIATROWE
 

Turbina WHI-500

Data: 2009-06-06
W przypadku zainteresowania ofertą cenową na daną turbinę wiatrową prosimy o przesłanie e-maila z zapytaniem na adres:
Łukasz Rembowski
e-mail: redakcja@windpower.com.pl
WHI – 500 to turbina wiatrowa o mocy 3 kW oferowana przez renomowanego amerykańskiego producenta Southwest Windpower. Stworzona została z myślą o klientach chcących pokryć zapotrzebowanie na energię swojego domu z przydomowej elektrowni wiatrowej. Przy średniej rocznej prędkości wiatru około 5,5 m/s WHI – 500 wyprodukuje miesięcznie około 500 kWh energii elektrycznej, co wystarczy do zasilenia średniej wielkości domu jednorodzinnego (patrz wykresy poniżej).

WHI – 500 jest następcą modelu WHI – 175 i posiada wiele unowocześnień, m. in.
* zastosowano nowatorski system nakierowywania turbiny do wiatru "Angle-Governor", dzięki czemu przy każdej prędkości wiatru wydajność turbiny jest optymalna. Wprowadzone zmiany umożliwiają również pracę przy większych porywach wiatru bez zagrożenia uszkodzenia układu sterującego. Dzięki systemowi "Angle-Governor" WHI – 500 może wyprodukować nawet 80% więcej energii w zakresie wysokich prędkości wiatru, niż inne turbiny nie posiadające tak zaawansowanych rozwiązań.
* nowy kształt i wzmocniona konstrukcja łopat umożliwiły zwiększenie wydajności oraz znaczne wyciszenie pracy turbiny. Dzięki temu WHI – 500 jest jedną z najbardziej wydajnych i cichych turbin w swojej klasie.
* w odróżnieniu od wielu innych małych turbin wiatrowych WHI – 500 posiada dołączony kontroler ładowania z dodatkowym obciążeniem. Urządzenia te zapewniają stabilna pracę turbiny zarówno podczas ładowania akumulatorów, jak i gdy są już naładowane. Kontroler chroni akumulatory przed przeładowaniem, odłączając turbinę, kiedy akumulatory są naładowane. Nadmiar energii jest oddawany do załączonej grzałki, dzięki czemu turbina pracuje stabilnie, nawet gdy akumulatory są naładowane. Wyświetlacz LCD, który można zastosować do kontrolera w sposób przejrzysty wyświetla informację m. in. do produkcji energii czy aktualnej mocy generowanej przez turbinę

WHI – 500 doskonale sprawdza się we współpracy z panelami fotowoltaicznymi. Turbina większość energii produkuje w okresie jesienno – zimowym, kiedy wieją silniejsze wiatry, a nasłonecznienie jest niewielkie. Panele fotowoltaiczne większość energii produkują w okresie wiosenno – letnim, kiedy nasłonecznienie jest duże, ale zdarzają się dłuższe okresy o słabszej wietrzności. System złożony z turbiny WHI – 500, paneli fotowoltaicznych, akumulatorów i inwertera zapewni niezależne zasilanie domu przez cały rok.


Montaż turbiny WHI – 500 wymaga wykonania profesjonalnego fundamentu. W ofercie odnaleźć można odpowiednie zestawy masztowe dla masztów o wysokości 12,8 i 21,3 m.

Dzięki wprowadzonym zmianom, WHI – 500 uznawana jest powszechnie za najlepszą turbinę spośród istniejących na rynku turbin o podobnej mocy nominalnej 3 kW.

 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane