windpower.org.pl
Energetyka, OZE w sieci: Agroenergetyka na FB
OZE grupa na FB / GL / Blog energetyczno - paliwowy
 
 
Strona główna  Zarejestruj się  Forum OZE  Kontakt z Redakcją 


Artukuły
CIEKAWOSTKI
 

BZ WBK Leasing wprowadza finansowanie pojazdów elektrycznych

Data: 2010-03-16
Od marca 2010 r. BZ WBK Leasing proponuje pierwszą w Polsce ofertę finansowania pojazdów elektrycznych. Propozycja jest przygotowana przy współpracy z firmą Impact Automotive Technologies, producentem pojazdów RE-VOLT, które będą dostępne w BZ WBK w leasingu dla firm.

Szacuje się, że do 2015 r. po europejskich drogach będzie jeździć ćwierć miliona aut na prąd, a coraz więcej producentów samochodów opracowuje modele napędzane elektrycznie. Obserwujemy, że trendy ekologiczne są coraz popularniejsze także w biznesie. Dotyczy to m.in. aut firmowych. Wprowadzając do oferty leasing pojazdów RE-VOLT, które nie emitują dwutlenku węgla i dużego hałasu, chcemy umożliwić klientom zainteresowanym rozwiązaniami przyjaznymi środowisku korzystne finansowanie – mówi Tomasz Jąder, prezes zarządu BZ WBK Leasing
Spółki Leasingowe BZ WBK nie pierwszy raz decydują się na zaproponowanie klientom produktów wspierających ekologiczne rozwiązania. Firma ma już w swojej ofercie EkoLeasing – unikalną na rynku leasingowym ofertę finansowania nowych jak i używanych elektrowni wiatrowych.

Oprócz tego, że RE-VOLT jest pojazdem ekologicznym, ogromną jego zaletą jest tania eksploatacja. Szczególnie w dobie kryzysu bardziej docenia się innowacyjne, a zarazem oszczędne produkty. Cenę RE-VOLT’a (równowartość 14 000 euro netto) rekompensuje niski koszt przejechania 100 km wynoszący około 3 zł, co sprawia, że na drodze w mieście RE-VOLT nie ma sobie równych – mówi Mariusz Wnukiewicz, dyrektor marketingu w firmie Impact Automotive Technologies. Nietypowy wygląd trójkołowego pojazdu to tylko jeden z wielu wyróżniających go atrybutów. Dwuosobowy
RE-VOLT zarejestrowany jest jako motocykl, a więc od jego użytkownika wymagane jest prawo jazdy kategorii A. Przy swoich parametrach maksymalnie może rozpędzić się do 90 km/h.

W rozstrzygniętym 19 lutego prestiżowym i największym w Polsce plebiscycie motoryzacyjnym organizowanym przez miesięcznik "Auto Moto" i tygodnik "Motor", RE-VOLT zdobył pierwsze miejsce w kategorii innowacja techniczna i został nagrodzony statuetką "AUTO LIDER 2009".
IAT, po tym jak w 2004 r. szwajcarska spółka S.A.M. Group AG zwróciła się do niej z propozycją przebudowania elektrycznego pojazdu trójkołowego SAM EV, dysponując odpowiednim know how
i zespołem uzdolnionych inżynierów, podjęła się zadania całkowitego przekonstruowania pojazdu. Firma wprowadziła całkowicie nową konstrukcję podwozia, zastosowała nowy napęd wraz
z innowacyjnym zasobnikiem energii (bateria trakcyjna Li-Ion plus Battery Management System), zmieniła również elementy wykończenia wewnętrznego. W ten sposób powstał nowoczesny pojazd określany mianem technologicznego "state-of-the-art", dostępny teraz również w leasingu.

***

Spółki Leasingowe BZ WBK (BZ WBK Leasing oraz BZ WBK Finanse & Leasing) są częścią grupy kapitałowej Banku Zachodniego WBK.
Jako uniwersalny leasingodawca Spółki Leasingowe BZ WBK oferują finansowanie szerokiej gamy środków trwałych. Głównymi produktami Spółek są leasing operacyjny oraz leasing finansowy, oferowane jako złotowe lub indeksowane do walut obcych.
Firma specjalizuje się w finansowaniu środków transportu zarówno na rzecz firm jak i Klientów indywidualnych. Kluczowymi segmentami są również leasing maszyn i urządzeń oraz leasing nieruchomości. W ramach oferty dla wybranych grup zawodowych spółka proponuje usługi dedykowane dla lekarzy i weterynarzy w formie leasingu lub pożyczki, jak również produkty,
w ramach których finansuje maszyny i urządzenia dla podmiotów z sektora rolnego.
Spółki Leasingowe BZ WBK kładą duży nacisk na jakość oferowanych produktów i świadczonych usług oraz na rzetelność i transparentność we współpracy ze swoimi Klientami.
 
strona główna | polityka prywatności | nota prawna | partnerzy | kontakt | mapa serwisu | REKLAMA
biomasa | Grupa Energetyka na GL | Blog energetyczno - paliwowy
Copyright © Windpower.org.pl | design: Projekty budowlane